0.-úvod.png

Několik tipů, jak ušetřit za dovolenou, ale přesto odpočívat v luxusu

24.10.2017 by adminNezařazené

Levné cestování nemusí být nutně spojováno jenom s tím, že se budete omezovat. Může tomu být i naopak. Jak tedy ušetřit a přesto si neodpírat luxus? Je to snadné. Začne to tím, že si vyberete vhodné místo k parkování na letišti na letišti. Ušetřit můžete i několik stovek nebo tisíců, které následně můžete investovat do samotné dovolené. Stále dodržíte rozpočet a přitom si užijete dokonalý komfort.

Zájezd kupte s předstihem, nebo na poslední chvíli

Ceníkové ceny jsou něčím, s čím se poměrně výrazným způsobem hýbe. A to směrem dolů. Kdy? Buď v případě včasného nákupu, kdy mluvíme o takzvané first minute nabídce. Potom je ještě možný nákup na poslední chvíli – takzvaná last minute nabídka. Odlet může být i za pár hodin, a tak je třeba sednout do auta, zaparkovat na letišti a spěchat na odbavení. V obou případech mluvíme o množnosti získat s vaším rozpočtem o mnoho více. Proč? Jelikož ceny lepších hotelů budou i o několik desítek procent výhodnější.

Cestujte do levnějších zemí

Typickým příkladem je třeba Turecko, Egypt, nebo i Tunisko. Když tyto destinace porovnáte s Evropou, stojí zájezd podstatně méně. Co to pro vás znamená? Že nejenom zajímavě ušetříte na své dovolené, ale můžete si užívat dokonalého komfortu a luxusu. Hlavně četné pětihvězdičkové rezorty ukazují, že i v těchto zemích lze hravě dodržovat, nebo i překročit klasický evropský standard. I proto jsou stále tolik oblíbené – nízká cena a vysoký luxus láká.

Necestujte sami

Víte, že se nejméně vyplatí jednolůžkové pokoje, kdy doplácíte za prázdné lůžko? A že se více vyplatí, když vás jede více – když chcete být ubytování v apartmá? Proto je naším dalším tipem přizvání ostatních cestovatelů. Jeďte třeba s partou dobrých přátel. Ve skupině můžete zajímavě ušetřit za ubytování, jelikož se cena za pokoj rozpočítá mezi více osob. Ušetříte, a rozhodně se nemusíte obávat toho, že byste si jakkoliv ubírali ze svého komfortu. I toto je cesta, jak získat luxus za vynikající ceny.